MgA. Klára Kolářová

Narodila jsem se do umělecké rodiny a od raného dětství se věnovala hlavně hudbě. Vystudovala jsem gymnázium a následně Hudební fakultu AMU obor hudební produkce. Pracovala jsem jako manažerka své vlastní hudební agentury a zároveň v Českém rozhlase až do svých 28 let. Kromě hudby a umění mě od dětství přitahovaly východní kultury, ať už se jednalo o filozofii, medicínu nebo bojová umění. Touha poznat východní tradice více do hloubky mě přivedlo k buddhismu a meditaci. Později, na 1. škole tradiční čínské medicíny, díky setkání s Vlastimilem Kroupou a dalšími přáteli, se stal mým velkým koníčkem qigong, neigong (praxe vnitřních dovedností pocházejících z taoistické tradice) a taijiquan.

Celostnímu přístupu k člověku a jeho zdraví jsem se začala intenzivněji věnovat až na mateřské, kdy jsem absolvovala řadu kurzů, např. školu reflexní terapie u manželů Patakyových, kurzy sujok (- korejský reflexní systém) u MUDr. Alberta Uzmara (Moskva), kurzy detoxikační medicíny MUDr. Jonáše a 1. školu tradiční čínské medicíny v Praze, kde jsem se věnovala 3 roky studiu masáží tuina u lektorů Václava Lukeše, dr. Wang Fuyina a dr. Wang Yana, ale i ostatním metodám TČM.

S lektorem čínských masáží tuina Václavem Lukešem a lektory qigongu,Vlastimilem Kroupou a Petrem Gažákem jsme před 3 lety založili školu ANDAO INSTITUTE zaměřenou především na výuku masáží tuina, dětských čínských masáží – xiao´ er tuina, reflexních masáží – zuliao (cu-liao) a cvičení qigong (čchi-kung), kde působím jako lektorka metod zuliao a songjin liaofa (odvětví tuiny, zaměřené na uvolňování fascií a šlachosvalového aparátu). Jako terapeutka pracuji na klinice tradiční čínské medicíny Pivoňka na Praze 7 a nyní nově také v Krásné Lípě.

TELEFON

+420 777 910 813

Email

info@klarakolarova.cz

Ordinace

Krásná Lípa, Pražská 615/27